fbpx

Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie jak zrobić dobre zdjęcie telefonem. Czy jest to możliwe. W naszych telefonach dominują dwa tematy. Rodzina i przyjaciele oraz krajobrazy. Oto kilka porad jak zrobić dobre zdjęcie używając do tego telefonu.

Zasada trój podziału

To bardzo prosta metoda, wystarczy sobie wyobrazić linie dzielące kadr na trzy części w pionie  i tak samo w poziomie. W niektórych telefonach można wyświetlić taką siatkę na ekranie telefonu podczas fotografowania. Teraz należy umieścić nasz obiekt na przecięciu linii, to pozwoli uniknąć symetrycznemu umieszczeniu go na środku zdjęcia.

Zasada pierwszego planu.

Odjecie krajobrazu to nie tylko widok ogólny. Bardzo ważnym elementem jest to co znajduje się na nim najbliżej nas. na tak zwanym pierwszym planie. To co tu widzimy decyduje o atrakcyjności fotografii.

Tryb HDR

Nieraz warto pokombinować. Wiele telefonów ma tryb powiększonej rozdzielczości. Jest on oznaczany jako HDR. Dzięki niemu elementy na zdjęciu będą jednolicie naświetlone. Na normalnym zdjęciu jest to niemożliwe.

pod słonceCzy robić pod światło.

Wszyscy zwracają nam uwagę by nie robić zdjęć pod światło. Czyli pod słońce. Przynosi to więcej złego niż dobrego. Od każdej reguły są wyjątki. Jeśli poczekacie na złotą godzinę ( 1 godzina przed zachodem lub do 1 godziny po wschodzie)  to możecie spróbować robić zdjęcia pod słońce, a efekty mogą być bardzo ciekawe.

 Tryb panoramiczny.

panorama

Ten tryb został stworzony do robienia krajobrazu. W zależności od telefonu są różne opcje. Jednak wszystko sprowadza się do jednego, należy trzymać telefon stabilnie i przesuwać z jednej strony na drugą. W tym czasie telefon robi serię zdjęć i łączy je w jedną wielką panoramę.

Dołącz

Share this post with your friends!