fbpx

Piece gazowe Thermagen

Gazowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne


Cechy jednofunkcyjnych kotłów kondensacyjnych

Wiszące kotły kondensacyjne jednofunkcyjne służą do działania instalacji ogrzewania centralnego. Za ich pomocą można szybko nagrzać całe pomieszczenie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej. Polega ona na wykorzystaniu energii cieplnej, która powstaje w wyniku spalania gazu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów, kondensacyjne używają również energii z tzw. ciepła utajonego, mieszczącego się w spalinach. Para wodna wskutek procesu kondensacji wytwarza dodatkowe ciepło, przekierowywane do systemu grzewczego. To oznacza, że tego typu kotły jednofunkcyjne są znacznie efektywniejsze i tańsze w eksploatacji. Do innych zalet należy zaliczyć ponadto bezpieczeństwo obsługi, cichą pracę urządzeń, wysoką wytrzymałość, a także ekologiczne wykorzystanie energii gazowej.

Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny można podłączyć do zasobników c.w.u. Pojemność zbiorników powinna być adekwatna do liczby domowników, aby zmaksymalizować wydajność kotła oraz komfort użytkowania.

Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny od Thermagen – gwarancja satysfakcji

Kotły kondensacyjne jednofunkcyjne wypuszczane na rynek pod marką Thermagen, stanowią element asortymentu międzynarodowej firmy SECESPOL Group, funkcjonującej w branży wymienników ciepła od przeszło 30 lat. Dzięki posiadanym przez to przedsiębiorstwo doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy cały asortyment proponowanych przez nas kotłów jednofunkcyjnych cechuje się doskonałą efektywnością pracy, bezawaryjnością oraz przystosowaniem do wszystkich istotnych – zarówno polskich, jak i europejskich – norm bezpieczeństwa oraz jakości.

 

Kondensacyjne kotły gazowe dwufunkcyjne


Cechy kotłów kondensacyjnych dwufunkcyjnych

Kotły kondensacyjne dwufunkcyjne służą nie tylko do wspomagania centralnego ogrzewania, ale również do dostarczania ciepłej wody. Tego typu kotły dwufunkcyjne podgrzewają wodę metodą przepływową, co oznacza, że proces zaczyna się dokładnie w momencie odkręcenia odpowiedniego kurka. Kotły THERMAGEN wykorzystują technikę kondensacyjną w trybie ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej.

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny najlepiej sprawdza się w niewielkich domach, które posiadają jedną łazienkę lub nie wymagają dużego poboru c.w.u. Powinien zostać zamontowany w takim miejscu, aby pomiędzy urządzeniem a najodleglejszym punktem poboru ciepłej wody nie było zbyt dużej odległości. Zazwyczaj jest to kuchnia lub łazienka. Dzięki takiej lokalizacji czas potrzebny na przebycie ciepłej wody skraca się do minimum. Dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny staje się wtedy niezawodny. Obniża koszty eksploatacyjne i sprawnie przygotowuje ciepłą wodę.

Nowoczesne kotły gazowe dwufunkcyjne

Nasza oferta obejmuje kotły dwufunkcyjne Thermagen o doskonałych parametrach technicznych. Urządzenia działają na gaz ziemny 2E-G20 (w przeszłości oznaczany jako GZ-50), a po przezbrojeniu w Autoryzowanym Serwisie na propan G31. Dostępne kotły kondensacyjne dwufunkcyjne różnią się mocą grzewczą, co bezpośrednio wpływa na ich wydajność przy podgrzewaniu wody.

Każdy gazowy kocioł dwufunkcyjny jest szczegółowo opisany na podstronie produktowej. Podajemy takie dane jak zużycie wody, wymiary urządzenia, moc, temperaturę pracy czy maksymalne ciśnienie.

Dostępne kotły gazowe dwufunkcyjne odznaczają się wyjątkowo niskim zużyciem gazu, łatwo je zamontować, a ich kompaktowe rozmiary są zaletą wszędzie tam, gdzie powierzchnia jest niewielka. Korzystanie z kotłów kondensacyjnych dwufunkcyjnych jest niezwykle intuicyjne – płynna regulacja pracy umożliwia skonfigurowanie urządzenia do własnych potrzeb.

Wszystkie kotły obejmujemy pełną gwarancją. Dołączamy również świadectwo energetyczne oraz deklarację CE.

Uniwersalne kotły dwufunkcyjne do domów

Kotły kondensacyjne dwufunkcyjne Thermagen zaprojektowane są w taki sposób, aby posiadały jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Emisja szkodliwych substancji do atmosfery jest minimalna.

Jedną z największych zalet kotłów dwufunkcyjnych jest możliwość podłączenia regulatorów bez potrzeby korzystania z kabli. Komunikują się one z urządzeniem bezprzewodowo. Dzięki temu użytkownik zyskuje pełen komfort, sterując systemem poprzez zainstalowaną na telefonie aplikację.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w gazowych kotłach dwufunkcyjnych Thermagen Duo pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności w ciągu roku. Urządzenia mogą osiągnąć wydajność na poziomie 107%. Wszystkie spaliny odprowadzane są specjalnymi przewodami na zewnątrz budynku. Kotły gazowe dwufunkcyjne posiadają estetyczne obudowy, dzięki czemu będą prezentowały się dobrze w każdej aranżacji.

Thermagen Solo 18

Chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas

15 + 11 =

Thermagen DuoX 30

Chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas

14 + 5 =

Dołącz

Share this post with your friends!