fbpx

 

ROŚLINNE KOMÓRKI MACIERZYSTE

Pojęcie Roślinnych Komórek Macierzystych

 

Przez setki lat, uprawiano ziemię, mając na względzie, nie tylko obfite plony, lecz także większą żywotność upraw i ich zdatność do przechowywania. Zanim powstała technologia konserwowania łatwo psującej się żywności.  Rośliny nie tylko dobrze rosły w niekorzystnych warunkach, ale zachowywały też swoją świeżość na długi czas. 300 lat temu, jabłko nazywane Uttwiler Spätlauber należało do takich właśnie roślin. Pierwotnie uprawiane w Szwajcarii.  Znane było z tego, że utrzymywało swoją świeżość dłużej niż inne odmiany. W tym czasie, nauka nie potrafiła jeszcze odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie jabłko zachowywało swoją świeżość dłużej niż inne. Dopiero niedawno naukowcy odkryli, że sekret odporności tego jabłka na gnicie i szkodliwe działanie środowiska, tkwi w „komórkowym makijażu” tej mało znanej odmiany. Okazuje się, że naturalne składniki roślinne, znajdujące się w skórce tego jabłka, chronią owoc przed stresem oksydacyjnym i stanami zapalnymi, powodowanymi przez ekspozycję na promienie UV, jak również przeciwdziałają efektom fotostarzenia.

Zrodziło się wówczas pytanie, czy te naturalne substancje odżywcze, mogłyby być używane do walki z efektami fotostarzenia u ludzi? Wykorzystując roślinne komórki macierzyste Jabłka Szwajcarskiego. Naukowcy zdołali tego dokonać. Fleuresse – to naukowo opracowana linia produktów do pielęgnacji skóry, która wykorzystuje właściwości odnalezione w komórkach macierzystych Jabłoni Szwajcarskiej, aby nawilżać i odżywiać skórę, dając efekt rozświetlonej i młodo wyglądającej cery.

Wyjątkowa Kompozycja Fleuresse

 

Wszystkie produkty Fleuresse zawierają unikatową kompozycję 4 składników, która działa synergicznie, przynosząc niezwykłe rezultaty.
• Roślinne Komórki Macierzyste Rzadkiej Odmiany Jabłka Szwajcarkiego – zwiększają produkcję antyoksydantów oraz komórek macierzystych skóry. • Ekstrakt z 'Kosmetycznej’ Borówki – skuteczny przeciwutleniacz, chroni skórę • Tokotrienole – jedne z najsilniejszych antyoksydantów lipidowych, chronią i leczą skórę • Ekstrakt z Owocu Noni (Morwa Indyjska) – otwiera pory oraz poprawia krążenie krwi dla lepszej absorpcji składników odżywczych
Nadzwyczajne Korzyści Kompozycji Fleuresse:
• Odnawia komórki, tworząc kolagen i elastynę • Pomaga zmniejszać przebarwienia oraz odwraca widoczne oznaki starzenia się skóry • Zapewnia korzyści antyoksydacyjne oraz zabezpiecza komórki • Chroni przed kluczowymi czynnikami starzenia, między innymi przed promieniami UV oraz stresem oksydacyjnym

Dołącz

Share this post with your friends!