fbpx

KOLOR JEST ŚWIATŁEM, A ŚWIATŁO JEST KOLOREM

Słońce emituje światło o różnych częstotliwościach. Te częstotliwości można rozdzielić w procesie określanym mianem refrakcji. Kiedy światło przechodzi przez kryształowy pryzmat, ulega refrakcji na siedem kolorów spektrum, przy czym każdy kolor ma swoją częstotliwość.

Jeżeli rozdzielone kolory zostaną przepuszczone przez kolejny pryzmat, stworzą wiązkę światła białego. Pierwszą osobą, która zademonstrowała to zjawisko w praktyce był pod koniec XVII w. Izaak Newton, wielki brytyjski fizyk.

ZAREZERWÓJ DARMOWY ZABIEG

 

DŁUGOŚCI FAL I CZĘSTOTLIWOŚCI KOLORÓW

Energia przesyłana jest w postaci fal. Odległość między kolejnymi falami jest określana mianem długości fali, a liczba oscylacji fali na sekundę to częstotliwość. Podstawowa zasada stanowi, że im większa długość fali, tym mniejsza częstotliwość. Każdy kolor światła ma swoją określoną częstotliwość i długość fali, dlatego też wywołuje określone efekty.

Światło fioletowe ma najmniejszą długość fali, natomiast światło czerwone największą. Poza spektrum światła fioletowego jest światło ultrafioletowe, które mimo iż jest niewidzialne dla ludzkiego oka, może przechodzić przez nasze ciała. Światło ultrafioletowe jest źródłem opalenizny i zabija bakterie. Najdłuższą falą na drugim końcu spektrum jest fala światła czerwonego. Poza nim leżą fale podczerwone, a dalej: mikrofale, fale radarowe, radiowe i telewizyjne — wszystkie są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Światło czerwone, pomarańczowe i żółte mają większe długości fal i wydaje się, że docierają do oka szybciej niż światło kolorów z drugiego końca spektrum. Są one określane mianem kolorów ciepłych i często utożsamiamy je z ogniem i słońcem.

Światło zielone, niebieskie i fioletowe są odbierane jako kolory zimne. Mają one mniejsze długości fali, dlatego wydaje się, że potrzebują więcej czasu, aby dotrzeć do naszych oczu. Przywodzą one na myśl morza i rzeki, niebo oraz surowość zmierzchu w zimie.

Każdy z ciepłych kolorów ma swój uzupełniający zimny kolor; tworzą one następujące pary: czerwony – niebieski, pomarańczowy – błękit indygowy, żółty – fioletowy, zielony – czerwony (magenta).

ZAREZERWÓJ DARMOWY ZABIEG

 

 

Światło BIOPTRON jest spolaryzowane; fale elektromagnetyczne światła spolaryzowanego oscylują tylko na płaszczyznach równoległych, nadając takiemu światłu możliwości penetracji. Nie wiąże się ono z wytwarzaniem znaczących ilości ciepła ani promieni ultrafioletowych: Urządzenia do terapii światłem BIOPTRON są bezpieczne w użytkowaniu i ich użytkowanie nie wiąże się z efektami ubocznymi.

Terapia światłem i kolorem ma na celu leczenie przyczyn dolegliwości a nie ich symptomów, by tworzyć równowagę w ciele poprzez stymulowanie warunków fizycznych i emocjonalnych.

Zestaw do terapii światłem kolorowym opracowany został na podstawie 2 zasad terapii kolorem — koncepcji bioinformacji dla punktów ucisku i stymulacji czakr — przynosząc korzyści związane z(e):

  • Światłem
  • 7 kolorowymi filtrami opracowanymi z wykorzystaniem bioinformacji

Zestaw do terapii światłem BIOPTRON jest delikatny, bezpieczny i skuteczny. Poprawia ogólny stan organizmu różnymi kolorami światła oraz zapachami i esencjami produktów kosmetycznych opracowanymi z wykorzystaniem bioinformacji.

TERAPIA CZAKRY KOLORÓW

Zdrowie jest wypadkową równowagi nie tylko naszych fizycznych potrzeb, ale także potrzeb emocjonalnych, mentalnych i duchowych. Zasady terapii kolorami czakr są oparte na założeniu, iż kolory są powiązane z siedmioma głównymi czakrami, które z kolei są duchowymi centrami w naszych ciałach, zlokalizowanymi wzdłuż kręgosłupa. Te czakry są niczym spirale energii, z których każda odnosi się do określonego obszaru.

ZAREZERWÓJ DARMOWY ZABIEG

 

„Czakra” (lub „ćakra”) to słowo oznaczające w sanskrycie „koło”. Zakłada się, że czakry magazynują i dystrybuują energię. Istnieje siedem czakr i każda jest powiązana z określonym organem lub układem w ciele.

Każda czakra ma dominujący kolor, który można wytrącić z równowagi. Jeżeli do tego dochodzi, może ujawnić się nieuporządkowanie, które odbija się negatywnie na stanie fizycznym. Wprowadzając terapię stosownym kolorem światła, nieporządek zostaje wyeliminowany.

ODKRYJ POTĘGĘ KOLORÓW

1. CZERWONY

Czerwony to najbardziej prominentny z kolorów spektrum i reprezentuje ogień, ciepło, krew, pasję, moc woli, przetrwanie, złość, temperament, zagrożenie i zniszczenie. Jest wykorzystywany do energetyzowania, inicjowania ruchu, zwiększania naszych reakcji i pobudzania pasji. Czerwony jest kolorem identyfikowanym z czakrą podstawy, która łączy naszą energię z Ziemią.

2. POMARAŃCZOWY

Pomarańczowy to kolor o ciepłym tonie, który wzbudza szczęście i działa z myślą o łączeniu energii fizycznej z właściwościami mentalnymi. Jest to kolor kreatywności i zdolności do dostosowania, zapewniający ogólne dobre samopoczucie i radość. Pomarańczowy jest kolorem czakry sakralnej, która jest „domem” kreatywnej energii życiowej

3. ŻÓŁTY

Żółty do kolor intelektu i percepcji. To kolor osobowości i ego, który reprezentuje nasze odczucia na własny temat i naszą samoocenę. Ten

kolor promuje myślenie, bezstronność, inteligencję, pewność i urok. Żółty reprezentuje trzecią czakrę, znaną jako czakra splotu słonecznego, czyli miejsca, w którym rodzą się pewność siebie, osobowość i siła wewnętrzna.

4. ZIELONY

Zielony jest kolorem miłości, postępu, wzrostu, płodności, nadziei, równowagi i nowego życia. Jest uważany za kolor uspokajający i wyciszający, pomagający zwalczać stres. Zielony jest także kolorem czakry serca, czyli miejsca zasilającego energią miłość, współczucie i życzliwość.

5. NIEBIESKI

Niebieski jest bardziej uspokajający niż zielony, zwłaszcza w odniesieniu do naszych emocji. Jest to kolor powiązany z medytacją, rozwojem duchowym, ponieważ pozwala zrelaksować i uspokoić umysł. Niebieski stymuluje rozwój mentalny i jest kolorem pokoju, prawdy, poświęcenia, spokoju i szczerości. Jest to kolor utożsamiany z czakrą gardła i reprezentuje drogę do znalezienia własnego głosu i prawdy.

6. INDIGO

Błękit indygowy był zawsze kolorem wiązanym z dyscypliną, strukturą, wiarą i skutecznością. Jest także pomocny w usuwaniu uzależniających emocji. Sprawia, że stawiamy czoła naszym obawom, zachęca do postępu i inspiruje wewnętrzną odpowiedzialność. Błękit indygowy jest kolorem czakry trzeciego oka, które otwiera umysł na informacje poza światem materialnym odbieranym 5 zmysłami.

7. FIOLETOWY

Fioletowy jest kolorem o najmniejszej długości fali i jest powiązany z wiedzą o samym sobie i świadomością duchową. Zawsze był uważany za kolor wspomagający rehabilitację, który promuje związek między ego i duchem. Fioletowy jest kolorem powiązanym z 7. i ostatnią czakrą, określaną mianem czakry korony, która reprezentuje czystą świadomość.

ZAREZERWÓJ DARMOWY ZABIEG

 

Dołącz

Share this post with your friends!